Witam serdecznie :)

 

W kilku słowach chciałbym Państwu przedstawić moją osobę oraz co kryje za sobą nazwa Markokopter.

 

Od lat jestem zapalonym modelarzem lotniczym, a co za tym idzie konstruktorem włas-nych modeli. Na życzenie klienta mogę zamontować do drona jego własna kamerę, apa-rat czy kamerę termowizyjną. Nie tak jak w przypadku gotowych, seryjnych i ograniczo-nych do jednego rodzaju zleceń dronów.

 

Cechą charakterystyczną mojej firmy, oprócz oczywiście przystępnej ceny i wysokiej ja- kości produktów, jest jej potencjał twórczy i konstruktorski. Ciągłe poszerzanie wiedzy

w kierunku budowy, eksploatacji i użytkowania dronów, w połączeniu z pasją która od lat jest zazębiona z tym nowym przecież kierunkiem naszego życia, daje możliwość nowato-rskich konfiguracji zakupionego sprzętu.

 

Już nie jedna, ale dwie jednocześnie kamery zamontowane w gimbalu w czasie jednego lotu dają nam dwa zupełnie inne i ukazujące ten sam obraz spojrzenia. Szerokokątny Gopro5 i naturalny - lub zbliżony - obraz Panasonica vx980 czy Sony A6000 w tym samym czasie. I wszystko w jednym dronie. Nie słyszałem, aby w ogóle ktoś używał takich rozwią-zań. Wszelkie działania konkurencji raczej nie robią na mnie wrażenia. Wręcz przeciwnie. Są siłą napędową w kierunku dalszego rozwoju, nowych kierunków i zastosowań dronów w naszym życiu.

 

Oprócz zwykłej metody filmowania czy robienia zdjęć, moje produkty charakteryzują się możliwością robienia dużych zbliżeń - tak zwanych zoomów -  bez konieczności lotu całą platformą jak najbliżej danego obiektu, co w przypadku imprez masowych (także z udzia-łem dzieci) jest po prostu niebezpieczne. Ponadto kręcąc materiał z większej odległoś-ci nie odwraca się uwagi hałasem, a większe maszyny naprawdę potrafią go trochę naro-bić.

 

Opracowałem własną metodę wytwarzania swego rodzaju laminatowych „protez” do ka-mer czy aparatów, które uruchamiają migawkę, a także przełącznik zoomu. Wszystko to odbywa się za pomocą fal radiowych na dużych odległościach. Mogę je dopasować do dowolnego modelu aparatu czy kamery znajdującej się w sprzedaży. A to właśnie ogra-niczenie powoduje, iż większość, jeżeli nie wszystkie istniejące na rynku drony i ich nag-rania pozbawione są tej funkcji. Daje nam to niesamowita możliwość wglądu w najbar-dziej ukryte, niedostępne, a wręcz niemożliwe do zbliżenia się miejsca. Choćby wszelkie-go rodzaju klęski czy pożary. Żaden przeciętny dron nie zbliży się do ogniaz obawy o zniszczenie, a bez porządnego optycznego zbliżenia nasza wiedza o zagrożonym miejscu jest  bardzo ogólna i w praktyce nic nie wnosząca.

 

Posiadam kilka platform. Od małych cztero-, poprzez sześcio-,  aż do dużych ośmiosilni-kowców. Wszystkie niemieckiej firmy MikroKopter. Do niej też właśnie nawiązuje nazwa mojej firmy. Mniejsze służą do filmów komunijnych, wesel i latania w ciasnych miejscach, duże do większych aparatów, wysokiej jakości zdjęć i filmów. Na życzenie  wykonuję plan lotu według Waszego scenariusza i oferuję surowy, nieobrobiony materiał, który możecie zmontować według własnych potrzeb i upodobań. Duże zbliżenia pozwalają  dokładnie

i szczegółowo ocenić interesujące Was miejsca czy budowle.  Moje drony, które już posiadam, to jednostki sześcio i ośmiosilnikowe. Oprócz dużej siły ciągu i udźwigu rzędu 10 - 12 kg najważniejsze jest bezpieczeństwo. Tutajw przypadku awarii jednego silnika

(a nawet dwóch) dron leci dalej i jest w stanie bezpiecznie wylądować, nie narażając na niebezpieczeństwo ludzi znajdujących się w pobliżu.

 

Do kontroli lotu stosuję aparatury renomowanej firmy Graupner o zasięgu do 4000 m.

A nawet mogę zamontować moduł nadawczy DragonLink, który zapewnia zasięg według producenta – uwaga - 40 km :)Proponuję także spotkania w szkołach z dziećmi, którym chciałbym przekazać wiedzęo budowie, zastosowaniach i zagrożeniach związanych z dro-nami. Wszędzie się o nich mówi,  a tak naprawdę nikt nie tłumaczy dzieciom jak są zbudo-wane i czy wszędzie można nimi latać. Myślę, że jest to nowy - i dosyć ważny - rodzaj ofer-ty dla najmłodszych. A wiem, że dzieciaki aż się palą za takimi spotkaniami. W czasie po-kazów oczywiście jest obecny opiekun z uprawnieniami pedagogicznymi.

 

Oczywiście posiadam uprawnienia  pozwalające na loty bezzałogowcami o wadze do 25 kg. 

 

Czyli jak widać Markokopter nie jest firmą kierującą się tylko zyskiem, liczącą każdą seku-ndę lotu według sztywnych zasad. Jest czymś dla ludzi z nowymi pomysłami, elastyczną, otwartą na najdziwniejsze nawet pomysły, które wspólnie można przemyśleć, dopasować konstrukcję sprzętu i zrealizować...

 

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnych lotów ;)

 

Marek Witek

tel. 720 526 200

O nas

 

FOTO - WIDEO Z DRONA

FOTO - WIDEO Z DRONA

tel. 720 526 200

mail: Markus1771@tlen.pl

ul. Mała 9, Tarnogóra

22-375 Izbica

woj. lubelskie

Copyright © 2017, Markokopter - filmowanie i zdjęcia z drona, województwo lubelskie